en_US
en
off
Mobile View
Desktop View
Blog
2766

YAZILARIM

NEDEN WEBSİTESİ


mIRC, ICQ, Yonja, MSN Messenger, Hi5, Facebook, Twitter... Türkiye'de internet üzerinden haberleşme ve anlık takip bu sırayla gerçekleşti. Bugün, Türkler facebook'da en fazla zaman geçiren (günde 48 dakika) topluluk. Bunun nedeni belki takip etmeyi sevmemiz, belki kendimizi diğer insanlara anlatma, birşeyleri kanıtlama hevesimiz.

İnsanlarla iletişim içinde olmak önemlidir. İnsanları takip etmek ise -gerçekle yüzleşelim- vazgeçilmezdir. Günümüzde duyduğunuz bir isim hakkında fazla bilgi edinmek isteyen hangi insan google'da arama yapmamaktadır? Peki aradığınız ismin sonuçlarında ilk sırada facebook olması yerine neden kişinin kendi adına alınmış websitesi çıkmasın? Facebook'ta hesap açmak tamam da kendi adınıza kendi kontrolünüzde bir websitesine sahip olmak çok mu fazla? Bunu yapmak sizden neyi götürür? Bunu yaparak ne eksilir hayatınızdan?

İnsanlarla internette iletişim içinde olmak için verdiğiniz e-posta adresinin uzantısı ne? Hatta e-posta adresinin kendisi de uaselman, selman1991 vs. değil mi?

İş görüşmelerinde bıraktığınız sayfalarca CV onca kağıt arasında ne kadar dikkat çekebilir?

Neden insanları kendi geçmişinize yönlendirmek yerine kendi geçmişinizi her farklı insana siz ulaştırıyorsunuz?

Yazılarım